Tato stránka používá soubory cookie. Ty jsou nutné k provozu nákupního košíku a k nastavení jazyka. OK
 
Porcelain Doll

dámská móda

O Porcelain Doll

Zdravím Vás, jmenuji se Petra (Pierrette) a jsem designérka značky Porcelain Doll. Je to maličká česká značka - téměř vše vytvářím sama. Od nakupování materiálu, přes šití sukní a tvoření doplňků, až po správu webových stránek, sociálních médií a komunikaci se zákazníky.

Krom mých výrobků tu najdete i pár jiných značek, od kterých mám zboží v komisi. I tyto věci jsou vyrobeny ručně s láskou, jen je dělal někdo jiný.

Historie značky
Vše začalo v roce 2005, když jsem objevila japonský módní styl Lolita. Byla to velká láska na první pohled - kéž bych se tak mohla oblékat do překrásných vílích krajkových šatů, každý den by byl kouzelný! Tehdy se ale nic podobného u nás nedalo sehnat, a tak jsem se rozhodla naučit se šít. Jen co jsem trochu pochytila základy, začala jsem vyrábět i pro ostatní - od roku 2007 pod značkou Porcelain Doll. Ze začátku to byla jen zábava ve volném čase, za několik let se z toho stala práce na plný úvazek. Krásné bylo období 2013-2019, kdy jsem provozovala malý obchůdek v Olomouci a mohla tam pořádat spoustu kouzelných lolita srazů. Ale život se mění; teď si užívám období mateřství. (A tvořím, když mrňousek spinká.)2008 - První prodejní stánek na J&A Festu v Otrokovicích.2013 - První otevřený den butiku v Olomouci.Výroba a udržitelnost
Všechny věci pod značkou Porcelain Doll jsou pečlivé české výroby - naprostou většinu věcí šiji sama, výjimečně když je toho hodně, zaměstnávám na dohodu švadlenky z okolí. U věcí s potisky jsem dříve používala už hotové výrobky k potisku, ale nebyla jsem s tím zcela spokojena, proto jsem se rozhodla vyrábět vše už od samotného střihu.

Materiály se snažím nakupovat také od českých firem, ale pokud zde nenajdu, co potřebuji, objednávám i ze zahraničí.

Snažím se neplýtvat a využít i malé odstřižky - z těch vyrábím drobné doplňky. Zbytečky krajek, stužek a knoflíků si schovávám na workshopy. Opravdu, co není doslova pěticentimetrový pidiodstřižek, ještě nějak využiji!2020 - Můj tvořící koutek v obýváku.2020 - Doplňky šité ze zbytků a odstřižků.


Balení
Co se balení týče, přiznávám, zde nejsem zcela bez plastů, ale mám k tomu dobré důvody. Používám papírové obálky s plastovou bublinkovou náplní - jsou levné, pevné, zboží ochrání a mají certifikaci FSC. Kdysi jsem zkoušela balit jen do pevného balícího papíru, ale bohužel balíky chodily hodně potrhané. Další možností je pak balení do krabic, ale 1. skladování krabic zabere mnoho místa (což nemám) a 2. nelze je poslat jako dopis, pouze jako balík - což v praxi znamená dvakrát dražší poštovné.

Křehké věci balím ještě navíc do ochranných bublinek, a ty jsou recyklované. Vždy, když mi s nějakou objednávkou dojde i bublinková folie, schovám si ji k dalšímu využití pro PD.

Komunita
Vždy pro mne byla velmi důležitá celá alternativní komunita - vždyť bez ní by značka Porcelain Doll ani neměla smysl. Je skvělé poznávat lidi, kteří se nebojí vyjádřit svůj osobitý styl (a nemusí se jednat jen o lolita módu), jsou to kreativní lidé s obrovskou fantasií.

Proto se hojně účastním alternativních akcí, mnohé z nich i pořádám, nebo se na jejich pořádání podílím. Ať už se jedná o menší akce jako tématické pikniky či čajové dýchánky, bazary alternativní módy, až po velké cony zaměřené na sci-fi a fantasy či japonskou kulturu. Baví mě vymýšlet program, přednášet o módě, pořádat workshopy... prostě vytvořit kousek pohádkového světa, kam si člověk může obléci neobvyklé šaty a být zcela sám sebou.2012 - Dort na tea party k výročí 5 let Porcelain Doll (od mé kamarádky Layly).2017 - Tea party k výročí 10 let Porcelain Doll.


Děkuji za Vaši přízeň
Moc si vážím každé milé zákaznice či zákazníka. Děkuji, že koupí mého výrobku podporujete to, co dělám. A já mám vždy obrovskou radost, když potkám někoho, kdo hrdě nosí něco, co jsem vytvořila. ♥

Sledujte Porcelain Doll přes:
PD on Facebook PD Pierrette on Blogspot PD on Tumblr PD on Youtube PD on Instagram
© Porcelain Doll 2007-2023